Sayfalar

İçinde Seksli Şeyler Var

Gerçekten de ne sosyalim ne de demokrat. Zeka ve özgürlüğün olmadığı şeylerden yerlerden ve insanlardan tiksiniyorum.  Kendimi etiketlemek içinse liberteryen liberalist kavramları çok daha karmaşık ayrıca farklı kullanım alanları var. Bana sorsalar ben ütopist ve elitistim.
Zekadan kastım da "yüksek iq'luları tanrımız yapalım tapınalım" doğrultusunda değil. Ya da Hitler gibi fiziksel ve zihinsel engellileri elimine etmek hiç değil. Ama ortalama bir zeka seviyesine sahip olup da kendini geliştirmek şöyle dursun cahillikten zevk ala ala ahkam kesen insanların da yaşama hakları olduğunu düşünmüyorum bazen. Herkes eşit falan değil bir geçelim onu önce.

Bu blog yüzünden katiyettle siyasette aktif olarak yer verilmez bana sadsdajj. Ciddiyet.
Aman ya Türkiye'de upper class olacağıma gider Kanada'da middle class olurum. Evet sanki burada yüksek tabakaya dahil olabilecekmişim gibi trip atıyorum.
Ne yapayım yaşadığım yerden tiksiniyorum. İzmir'de bile hatta araba galerisine benzeyen vakıf üniversitemde bile dar kafalı kıtlar var. Neye nasıl tepki vereceklerini biliyorum. Kantinde otururken bazılarının muhabbetlerine denk geliyorum o kadar sığ o kadar sığ ki ortalığa asit döküp kaçasım geliyor.

Hatta niye İzmir dediysem. İzmirin merkezi Konak'ta bile istediğiniz gibi giyinemezsiniz. Uzaylı görmüş gibi yiyecekmişçesine bakan kısa boylu kalın kaşlı s beden amblemli dar gömlek giyen ve de altın rengi zincir kolye takan kırolar... Nezaketten insanlıktan nasibini alamamış kavruk doğu göçmenleri... Hakikaten görmek istemiyorum. Kimse çıkıp da imkansızlık martavalını okumasın bir zahmet ya.

Çok fakirler onlar canım ya daha önce hiç kadına rast gelmemişler annelerini kız kardeşlerini falan hep kara çarşaf bellemişler bacak görünce kısa devre yapıyorlar sen rahatsız olduğunu belli etsen bile onlar da anı yaşamaya çalışıyor Oxford vardı da onlar mı gitmedi azıcık anlayışşş :(
Bugüne özel bir olay yaşadığım için falan değil sinirim. Zaten yaz kış olan şeyler. Artık Türk erkeğinin mantığını da ekşisözlük sayesinde iyice kavramış bulunuyorum. Açıyorsa verir. Ben yakışıklı mıyım zeki miyim kültürlü müyüm önemli değil açık giyen kadın aranıyordur. Tek istediği senin küçük pis sikindir.
Gerçekten Türk erkekleri neyine güveniyor? Boyuna mı? Ahahah. Hem vücut boyları hem penis boyları kısa. Bununla ilgili yapılmış çalışmaların istatistiklerine bakın istiyorsanız. Türkler; Avrupanın, Balkanların, Arap Yarımadasının, Rusların, Nordik ülkelerinin hep gerisinde. Bir tek Çinliler ve Japonlar kalıyor geriye... Hayır mesela birisi bunu belirttiğinde de "aa ne o çok mu yarrak yedin" şeklinde cevap veriyorlar. Yarası olan gocunuyor sinirlenip bel altı saldırıyor işte. Şu çağda bildiğimiz her şey sırf bizim kendi tecrübelerimiz sayesinde zaten, başkalarından hiçbir şey elde edemiyoruz ne bilim gelişti ne teknoloji. İletişim denen şey zaten hak getire!
Türk kızlarına saydırırken iyiydi zaten. Allah kimseye Türk erkeği egosu vermesin bunların çoğunu testosteron çarpıyor valla. Burada herkesi dahil etmiyorum genelleme yapıyorum onun için istisnaysanız da ben sizi biliyorum merak etmeyin.
Türk erkeğinin laf atma şekli de şudur "giymeseydin be". Bu kadar embesilce ne sana ne de karşındaki bir faydası olmayacak şekilde laf atmak nedir? Neye delalet ediyor? Karşısındakini utandırmaya falan mı çalışıyor orası da belli değil. İbrahim Tatlıses türküleri söyleyen mi dersin Maşallah Maşallah diye tesbih çekercesine yavşayanlar mı dersin sanırsın ki tasavvuf yapıyor "Allah ne de güzel şeyler yaratmış"!
Normalde tüm kadınlar ve erkekler yani tüm insanlık ilgili olduğu cins tarafından kaçamak süzülmekten hoşlanır. Ama bakılmasını istemediğinde kişiyle göz göze gelirsin ve o anda sırıtan abazan kıllı Türk erkeğidir tıpkı diğer ortadoğulu Müslüman erkekler gibi beyniyle değil omurlik soğanıyla yaşar. Katli vaciptir. Benim gibi hisseden bir çok insan da orada burada solcuyum diye geçinmesin bizimkisi bambaşka. Bence insanları eğitmeli evet ısrarla hanzoluk yolunu seçiyorsa da itlaf edilmeli. Ve bazı şeylerin eğitim öğretimle değil salt empatiyle de yapılması gerektiği bilinmeli. Toplumda yaşıyorsan başkasını rahatsız etmeyeceksin insan bu saygıyı başka bir yerden kazanmaz kendisi içinde geliştirmeli ve geliştirmeyenler de hiçbir şekilde mazur görülmemeli.
Geçen yazdan örnek vereceğim adamın biri çıkmış balkona tırnak kesiyor çıt çıt çıt. Dayanamadım bağırdım napıyorsunuz siz diye. Yanında da torunu var en az ellilerinde adam. Güldü ve devam etti. İşte böyle. Kafası patlasa o an üzülmem. Su israfı oksijen israfı boşuna karbon ve sülfür üretiyor doğayı kirletiyor insanlığı kirletiyor aptal. Bok çukurunda geberir inşallah.
Geldik mi Aysun Kayacı'nın sözüne? Tabi ki çobanla onun oyu bir değil mesela onun oyuyla benimki de bir değil.

6 sesleniş:

Kırsalda Tıp Okuyan Gay dedi ki...

Love u <3 inaniyorum ki gelecekte o insanlarin bizimle ayni yerde olmasina izin verilen bir cag gelecek. Amin.

Pink Freud dedi ki...

Acaba biz görebilecek miyiz :D

merve karakaş dedi ki...

Çok sığ düşünüyorsun. Solcuyum diye geçinip insanları tıpkı kast sistemi gibi sınıflara ayırıyorsun. Hoşlanmadığımız tipler var çevremizde ve insanlar makineden çıkmış gibi aynı olmadığı sürece olmaya de devam edecekler ama tutup bloğunda onlar hakkında argo kelimeler kullanıp, aşağılayıp ve üstüne üstlük Aysun Kayacı'nın o beyin yoksunu sözüne hak veriyorsun. Pes doğrusu.

Pink Freud dedi ki...

Yazıyı üstüne alınmışsın iyi de etmişsin yani gerizekalılık emsali olarak :D Kaç kere senin gibi örümcekler anlasın diye sol ideolojiyle alakam yok dedim. Aç da iki siyaset felsefesi oku o fikir sadece aysuna ait değil.

complete_the_sentences dedi ki...

Ben de Bursa'da gayet diz hizası etek bile giydiğimde rahatsız edilince İzmir'de olmak vardı diye iç geçiriyorum. Demek kurtarılmış bölge diye bişey kalmamış... :/ Okudukça hafifledim, içimi döktüm sanki...

yaz-(s)aklan-kaç dedi ki...

bizim türk erkeklerininkinin boyutu önemli değil, işlevine bakıcaksın anacım :D öyle işlevli ki ağızlarından hiç düşmüyor 'sikim' kelimesi, öyle güzel kullanıyorlar ki her bir şeyi sikiyorlar, eee eşini de sikiyor bu adam; 'hoop orda dur!' diye çemkiriyor niye?pardon karısı onun beynini sikiyor(!) ne yapıyorsa zaten kadınlar yapıyor, bu kadınlar çok boktan anacım, herifin taşağını beyninden, ağzından alıp olması gereken yere sokmuyorlar!hak veriyorum sana, bak şimdi feminiz tarafım kabardı ;) nittin gadife sevişemicem şimdi güzel güzel :D ben de sexli ayıp bişeyler okucam diye oturdum kaldım yahu :p