Sayfalar

Başlıkta Özetlenecek Ana Düşünce Yok

     Psikolojide benim önceden fark edip saçma bulduğum konuları şimdi derste görüyoruz ve hoca da mantıksız olduğunu söylüyor. Benimle aynı şekilde eleştirdiğini görmek nassıl mutlu ediyor nassıl anlatamam. Mesela evrimsel psikoloji kuramlarının gerçekten uzak çok seksist, freudun bazı kavramlarının fazlasıyla fantazik olduğunu falan anlattı. Aslında fizyolojik ve genetik olarak çoğu bakımdan kadının erkeklerden daha şanslı olduğunu gerekçeleriyle öğrendik.
Eş seçimi için kadınların öncelikli olarak paraya erkeklerin salt dış görünüşe önem vermesi falan gibi gayet yüzeysel argümanların insanların bilişsel yeteneklerini ve karmaşıklığını küçümsediği konusunda hemfikiriz. Bu arada piyasada feromon parfümleri satılıyor sakkın sakkın aldanmayınız! Çünkü insanlar feromon salgısının kokusunu algılayamıyorlar burunlarında hayvanların aksine vomeronasal area denilen yer yok.
     Gelişim psikolojisine giren kadın harika resmen ya dersi bitsin istemiyorum tenefüse çıkmayalım o anlatmaya devam etsin istiyorum. Hatta arkadaş olalım istiyorum. Evet bazı hocalarımla oturup saatlerce konuşasım var. Zaten çoğu psikolog yani tam dertleşilecek insanlar :D Bizim okulun sıradan insanları ilgimi çekmiyor doğal olarak ama hocalar öyle miii. Fransızcacılarımı da çok seviyorum oturup günlük hayattan konuşuyoruz hayatlarını anlatıyorlar mesela Fransanın Türkiyeyle benzerlikleri farklılıkları, yeme alışkanlıkları, giyinme tarzları, eğitim sistemleri vs. İnkilap hocam bile çok tatlı arada gidip kadına sarılıp "ne kadar iyisiniz!" demek istiyorum. Bilirsiniz genelde inkilapçılar koyu milliyetçi olurlar ama bu kadın içlerinde olabilecek en sağduyulu insan. Azerbaycanlı olmasından dolayı tatlı bir konuşması var bir de. İşte böyle amaçsız sonuçsuz sadece bu aralar ne düşündüğümle ilgili bir yazı çıktı ortaya. Projelerden sunumlardan başka bir şeye vakit kalmıyor kendi hobilerime de vakit ayıramıyorum böyle giderse düz insan olup çıkacağım.

2 sesleniş:

byvayet dedi ki...

Fransizcan nasil? :)

Pink Freud dedi ki...

Bilmem ki gelişiyor heralde :D